Kalça / Popo Estetiği

Kalça/Popo Estetiği

kalca

Vücut ile orantılı, yandan bakıldığında belirgin, yuvarlak hatlara sahip ve pürüzsüz kalça, dünya genelinde “güzel kalça” algısını yönetir. Güzel ve estetik bir kalça görünümü, estetik cerrahi işlemler ile mümkün. Yağ enjeksiyonu, silikon protez, fazla doku ve deri çıkarılması gibi çeşitli işlemler yardımı ile hem kadınlar hem de erkekler güzel bir kalça görünümünü elde edebilir. İhtiyaç duyulması halinde, farklı medikal estetik işlemler ile kombine yapılan ameliyatlar, beklentileri karşılayan bir görünüm elde etmek için tercih edilebilir. Bunun için son derece güvenli olan kalça estetiği uygulamalarından faydalanmak yeterli olacaktır.

Silikon Popo Protezi ile Kalça Estetiği

Popoya silikon implant yerleştirilmesi için popo yarısının birleştiği bölgeye bir kesi uygulanır. Silikon protezler bu bölgeden yerleştirilir. Ardından vücutta kendiliğinden kaybolan dikişler ile kesi kapatılır. Bu işlemde kullanılan protezlerin yapısı, meme protezlerinde kullanılan silikonlardan daha sert bir yapıya sahiptir. Ameliyat genel anestezi uygulanarak gerçekleştirildiği için hastanın ağrı ya da acı hissetmesi mümkün değildir. Ameliyathane koşullarında gerçekleştirilen kalça estetiği ameliyatı yaklaşık olarak 2 saat sürer. Ameliyattan bir hafta sonrasında hasta günlük yaşantısına geri dönebilir.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Estetiği

Genellikle kalçanın dolgunlaştırılması ya da kalçada meydana gelen çöküntülerin giderilmesi amacıyla yapılan yağ enjeksiyonu ile popo estetiği etkisi çok uzun olmayan bir işlemdir. Hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusu kalçaya enjekte edilir. İstenen dolgunluk elde edilene dek yağ enjeksiyonu seanslarına devam edilebilir. İyi bir teknik kullanılırsa kalçaya transfer edilen yağ dokusunun vücut tarafından emilimi azaltılır. Daha uzun süre etkisi devam eden bir etki için kök hücreden zenginleşmiş yağ enjeksiyonu tekniği tercih edilebilir. Bu durumda transfer edilen yağ hücrelerinin emilimi daha az olacak ve kalçadaki dolgun görünüm uzun süre mevcudiyetini koruyacaktır.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz?